Antimikrop : AR-GE ve Biyosidal Laboratuvarları

Laboratuvarlarımızda kozmetik , Biyosidal ve Tıbbi cihazlara ait  hammadde, ara ürün ve son ürünlerin fiziksel,kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri, personel hijyeni, ekipman hijyeni, stabilite testleri, challenge test gibi birçok analiz yapılmaktadır.

Ayrıca, Avrupa Komisyonu 1223/2009 Kozmetik Regülasyonu 11/07/2013 tarihi itibari ile
yürürlüğe girmiştir. Bu regülasyona göre tüm kozmetik ürünlerin güvenlik değerlendirme
dosyalarının olması gerekmektedir. Tıbbi cihaz yönetmeliğe kapsamında  ( MDD ve MDR)  üretilen Tıbbi cihazlar için gerekli bakteri ve virüs testleri Ürün güvenlik değerlendirme dosyaları hazırlanırken Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, çeşitli test ve analizlerinde yapılmasını istemektedir. Bunlar;

• Fiziksel / Kimyasal analizler
• Stabilite
• Mikrobiyolojik analizler
• Challenge test

Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (KÜBTUAM)

Tıbbi cihazlarınız ve bitmiş ürünlerinizin biyouyumluluk testlerini akredite laboratuvarlarda yaptırmanız iyi bir seçenek. Biyouyumluluk testleri ve değerlendirme süreçleri konusunda TÜRKAK akreditasyonuna sahip 3. Taraf tanınabilirlik şartlarını yerine getiren ve  tanınan ve uluslararası geçerliliği olan laboratuvarlara erişim için bize ulaşabilirsiniz.

AYA Lab

AYA, bünyesinde yer alan Sterilizasyon ve Laboratuvar Departmanı ile birçok hizmeti üreticilere sunmaktadır. Vermekte olduğu hizmetler gereği teknolojiyi ve standartları yakından takip ederek daha güvenilir ve hızlı şekilde sonuca ulaşmayı hedeflemişti

Bu konuda belgelendirmenin öneminin farkında olarak TS EN ISO 13485, TS EN ISO/ IEC 17020 ve TS EN ISO/ IEC 17025 Kalite Yönetim Sistemleri kurulmuş ve ilgili makamlara denetim için başvuruda bulunulmuştur.

Personel yönetimine gereken önemi veren AYA, her biri kendi konusunda uzman bir ekip oluşturmuş, onlara sağladığı eğitimler ile de hizmet kalitesini en üst seviyede tutmayı hedeflemiştir. Tüm ekibi ile bağımsızlık, tarafsızlık ve dürüstlük konularında gerekli hassasiyeti göstermektedir.

Hizmetler:

1- Temiz Oda paketleme Hizmeti

2-Sterilizasyon Hizmeti

3-validasyon ve kalifikasyon hizmeti

4-laboratuvar hizmetleri

5-Eğitim hizmetleri

Advisera

Uzaktan ISO 9001:2015 Başdenetçi ve uygulaıcı eğitimleri ( İngilizce) ile zamanı ve paranızı yönetbilirsiniz. Eğtimin kişisel modüllerinde uzaktan bağlanarak tamalyaıp, ofisimizde sınav süreçlerini tamamlayabilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Selçuk sem ile KOSGEP Kalkınma ajansı ve diğer Genel destek kapsamında eğitim, danışmanlık ve kurumsal destek hizmetlerine ulaşabilirisiniz.

SELÇUKSEM öncelikli hedefi öğrencilerin kamu ve özel kurum çalışanlarının kariyer hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlamak için ihtiyaç duydukları alanlarda ve beklentileri doğrultusunda kurslar, seminerler, konferanslar ve eğitim programları planlamak ve düzenlemektedir.

ETGİ Grup

ETGİ Grup, VeduBox platformu ile çok sayıda devlet kurumuna, firmaya ve üniversiteye uzaktan eğitim sistemi ve altyapısı hizmeti vermiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, TRT Haber, Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü gibi devlet kurumları, Hacettepe Üniversitesi, TOBB ETÜ gibi üniversiteler ile NetCad AŞ, TARNET AŞ, Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ gibi şirketler müşterilerimizden bazılarıdır.

ETGi Grup, E-eğitim içerikleri hazırlanmasını sağlayan yazılımları üreten Articulate, Techsmith, iSpring, Kotobee, Daviko gibi önde gelen yurtdışı firmaların Türkiye temsilciliğini de yapmaktadır. Firmamız kurulduğu 2011’den bu yana Hindistan, Almanya, İtalya ve ABD’den birçok uluslararası firmayla ortak çalışmalar yapmaktadır.

Ürünlerimiz Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından DMO kataloğuna alınarak devlet kurumlarının direkt ve hızlı olarak ürün/hizmet satın almalarının önü açılmıştır.

TTM Personel Eğitimleri

ISO Yönetim Standartları yanı sıra firmaların ve çalışanlarının gelişimi amacıyla kalite ve kişisel gelişim eğitimleri sunmaktadır. Bu doğrultuda hazırladığı eğitimler CPD Certification Services tarafından akredite edilmiştir.

BT YÖN

MDD ve MDR çerçevesinde Tıbbi cihaz kavramı içinde önemli bir olgu olmaya başlayan yazılım validasyonu tıbbi cihaz üreticilerinin hem cihazlarının bir parçası olan gömülü yazılımlarını hem de cihazlarının üretimi esnasında kullandıkları kalite yönetim sistemi, ERP, SAP HVAC vb. gibi bilişim sistemlerinin validasyon ihtiyacını farklı yeteneklere sahip iş ortaklarımız ile birlikte karşılayacağız.

Bimser

BİMSER ÇÖZÜM, uzun yıllardan beri farklı ölçekteki ve sektördeki firmalara yönelik yazılım paketlerinden, üzerinde çeşitli iş uygulamalarının tasarlanabileceği tam bir çözüm geliştirme platformuna kadar, birbiriyle ve başka ürünlerle entegre çalışabilen geniş bir ürün yelpazesini kullanıcılarına sunmaktadır.  BİMSER ÇÖZÜM’ün yazılım ürünleri, bugün Türkiye’nin 1300’den fazla seçkin şirketinde, 1.000.000‘larca profesyonel tarafından kullanılıyor; sağladığı verimlilik ile bu şirketlere rekabet avantajı ve başarı getiriyor.

BİMSER ÇÖZÜM, yazılımlarını bugüne kadar 20’den fazla ülkeye ihraç etmiştir. Şirketin 2017 yılında hayata geçirdiği New York ve Rotterdam ofisleri de bu gelişimin devamı niteliğindedir.

Tamamı Türk Mühendisler tarafından geliştirilen eBA, QDMS, BOYSWEB, ENSEMBLE ve eBA:ITSM yazılım ürünleriyle Türkiye’deki şirketlerin dijitalleşmesinde ve rekabet güçlerinin artmasında önemli rol oynuyor. Özellikle doküman ve iş akış yönetimi, süreç ve performans yönetimi, kalite yönetimi, bilgi güvenliği yönetimi, risk yönetimi, bakım yönetimi ve varlık ve bilgi teknolojileri yönetimi alanlarında sunduğu çözümler ile sektöründe lider firmaların ilk tercihi olmaya devam ediyor.